0530 491 41 15 [email protected]

Dr. Öğretim Üyesi Erkan EREN

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2003 yılında mezun olan Erkan Eren, yüksek lisans ve doktora eğitimini de aynı üniversitede tamamlamıştır. Kalifornia Üniversitesi, Davis Hukuk Fakülte-si’ndeki master eğitimini (LL.M.) 2015 yılında derece ile bitirmiş, sonrasında aynı üniversitede 8 ay boyunca TÜBİTAK desteği ile doktora tez araştırma çalışmalarında bulunmuştur. Bankacılık ve finans hukuku ile ticaret hukuku alanlarında yayınlanmış birçok akademik makalesi ve sözlü bildirisi bulunan Dr. Eren’in ayrıca yayımlanmış iki adet kitabı bulunmaktadır.

Kariyerine BDDK’da bankacılık uzman yardımcısı/avukat olarak başlayan Dr. Eren, bu kurumda yaklaşık 13 yıl farklı pozisyonlarda çalıştıktan sonra 2018-2020 arasında PTT A.Ş. Genel Müdür Danışmanı ve 2019-2020 arasında da, PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda arabulucu olan Dr. Eren, Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir eğitmen olarak, “Banka ve Finans Hukuku Uzman Arabuluculuk” eğitimleri kapsamında birçok üniversite ve Türkiye Barolar Birliği bünyesinde online dersler vermekte, ayrıca bu programların "Eğitim Koordinatörlüğü" görevini de üstlenmiş bulunmaktadır.

Aktif olarak avukatlık yapmamakla birlikte İstanbul Barosu’na kayıtlı olan Dr. Eren, halen Mersin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Ticaret Hukuku Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.