0530 491 41 15 [email protected]

Av. Dr. Dr. Önder PERÇİN

1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2001 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda Bankacılık Uzman Yardımcısı ve Avukat olarak yapmaya başladığı görev sırasında, Hukuk İşleri Dairesi ve Finansal Tüketici İlişkileri Dairesinde görev aldıktan sonra, Kurumun İstanbul'a taşınması nedeniyle 2017 yılında Bankacılık Başuzmanlığı görevinden istifaen ayrılmıştır.

Uygulamadaki tecrübe ve bilgi birikimini akademik olarak da destekleyen Önder PERÇİN, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünden Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanlarında Yüksek Lisans ve Doktora derecelerine, Amerika Birleşik Devletlerinde Kaliforniya Üniversitesi - Berkeley'den Hukuk Yüksek Lisansına ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Hukuk Doktorası dereceleri olmak üzere iki Yüksek Lisans ve iki Doktora derecesine sahip olup, yerli ve yabancı yüksek lisans öğrencilerine dersler vermektedir. Akademik çalışmalarında Ekonomi Hukuku alanına ağırlık vermekte olup, bu kapsamda özellikle BDDK, Rekabet Kurumu gibi üst kurulların görev alanları ile bu alanların hukuk ile etkileşimine ilişkin müteaddit kongre bildirileri, makale ve kitapları bulunmaktadır.

Halen, Ankara Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık, danışmanlık ve bilirkişilik yapmakta, akademik çalışmalarına ve eğitim vermeye devam etmekte olup, Fintek Hukuku çerçevesinde yerli ve yabancı ödeme kuruluşları, elektronik para kuruluşları ve kripto para borsalarına, kuruluş ve faaliyetlerinin devamı kapsamında danışmanlık hizmeti vermektedir.