0530 491 41 15 [email protected]

Tüketici Davaları

6502 Sayılı Yeni Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, 28.5.2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu Kanun ile tüketici hukukunun uygulama alanı ve tüketici mahkemelerinin görev alanları genişlemiştir. Bu gelişme karşısında özellikle bankacılık, finansman sağlama ve inşaat sektörü olmak üzere tüm sektörlerde tüketiciler, üretici, satıcı, ithalatçı ve kredi veren kurumlar karşısında oldukça geniş bir şekilde korunmaktadır. Bu durum, başta hukukçular olmak üzere, tüketici işlemi yapan tüm kesimler için tüketicinin korunmasına ilişkin hükümlerin öğrenilmesi zorunluluğunu doğurmuştur. Tüm bu bilgiler ışığında katılımcılara yargı kararları eşliğinde güncel uygulamalar aktarılacaktır.

Eğitimimize şirketlerin yönetim kurulu üyeleri, bankalar ve finans kuruluşları çalışanları, avukatlar, stajyer avukatlat tüketici ile ilişkisi olan tüm tacir ve esnaflar, müşteri temsilcileri, mevzuat uyum ve denetim, pazarlama, tüketici ilişkileri, bilişim uzmanları, bilirkişiler ve bu alanda kendini geliştirerek haklarını öğrenmek isteyen tüm meslek grupları ve öğrenciler katılabilecektir.

Toplam 6 saat ve bir günden oluşan eğitimi başarıyla tamamlayanlara Hukuk Eğitim Merkezi tarafından onaylı Katılım Belgesi verilecektir. 

Bu eğitimin kontenjanı dolmuştur, ancak sonraki eğitim için ön kayıt yapabilirsiniz.

Eğitime Ön Kayıt Yap

Eğitim içeriği

1. OTURUM

 • 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun  ve ilgili Yönetmelik çerçevesinde  Tüketici kredisi sözleşmesinden doğan uyuşmazlıklar 

           -Sözleşmenin kuruluşu, içerik ve şekil şartları, türleri,
           -Sözleşme masraflarından sorumluluk,
           -Sözleşmenin sona ermesi,
           -Güncel Yargı kararlarından örnekler 

 •  6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili Yönetmelik  çerçevesinde  Konut finansmanı sözleşmesinden doğan uyuşmazlıklar 

  -Sözleşmenin kuruluşu, içerik ve şekil şartları, türleri ,
  -Sözleşme masraflarından sorumluluk .
  -Sözleşmenin sona ermesi,
  -Güncel  Yargı kararlarından örnekler 

 2. OTURUM 

 • 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun çerçevesinde Kredi kartı sözleşmeleriyle  ilgili hükümler
 • 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Kanun çerçevesinde Kredi kartı sözleşmelerinden doğan uyuşmazlıklar 

  -Sözleşmenin kuruluşu, içerik ve şekil şartları, türleri ,
  -Sözleşme masraflarından sorumluluk,
  -Sözleşmenin sona ermesi,
  -Güncel Yargı kararlarından örnekler

 

Eğitim süresi

6 Saat

Eğitim tarihi

Eğitim yeterli katılım sağlanması durumunda aktif edilecektir.

Fiyatlandırma bilgisi

Eğitim ücreti 300,00-TL + KDV olup, İstanbul Barosu'na üye stajyer avukatlar ve avukatlara %30 oranında indirim uygulanacaktır.

Banka Hesap Bilgileri

T. İŞBANKASI A.Ş.;
AREM LTD. ŞTİ. HUKUK EĞİTİM MERKEZİ - Galatasaray / Beyoğlu / İstanbul Şubesi
TR51 0006 4000 0011 0111 7824 73

T. VAKIFLAR A.Ş - Osmanbey Şubesi;
AREM TURİZM İNŞAAT EĞİTİM DANIŞMANLIK LTD.ŞTİ
TR59 0001 5001 5800 7308 4227 52

Eğitmenlerimiz

Prof. Dr. Ebru CEYLAN

Ek bilgiler

 • Programa kayıt olmak için ücretin ödenmiş ve dekontun [email protected] adresine iletilmiş olması gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. Faturalar katılımcıların belirttikleri e-mail adreslerine gönderilecektir.
 • Eğitim zoom programı üzerinden online ve canlı yayın olarak gerçekleştirilecektir. Eğitime en az %70 oranında katılım sağlayan katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.
 • Eğitim programı en az 20 kişinin katılımı ile başlar. En fazla 30 kişinin katılımı ile sınırlıdır.
 • Eğitim ücret iadesi kesinlikle yapılamamaktadır. Ancak eğitim kontenjanlarının uygunluğu halinde ve programlar arası değişiklik ya da mahsup yapılabilecektir.
 • Yeterli katılım olmaması veya herhangi bir sebeple eğitimi iptal etmek veya ertelemek , eğitim tarihlerini ve/veya eğitmenleri değiştirmek,  program ve koşullarda değişiklik yapma hakkı Hukuk Eğitim Merkezi'ne aittir.
 • Detaylı bilgi için hemen kaydolabilir ya da 0531 491 41 15 numaralı telefonumuzdan veya [email protected] e-posta adresimizden lütfen bizimle iletişime geçebilirsiniz.